Do Jablonce nad Nisou se sjeli zástupci malých i velkých zemědělských podniků. Předseda Agrární komory Libereckého kraje Robert Erlebach předal ministru zemědělství Marku Výbornému společné memorandum českých, polských a německých zemědělců. Na místo dorazil i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Na seřadiště v Jablonci měly traktory sraz před 10. hodinou. „Poté se zemědělci vydají opakovaně na okružní jízdy městem po předem domluvené trase," doplnil předseda Regionální agrární rady Libereckého kraje Robert Erlebach. Protestní jízdy potrvají zhruba do 13:30.

Magistrát i policie upozorňuje řidiče, že protesty mohou přinést komplikace v dopravě. Policie zvýší dohled na frekventovaných místech ve městě, především křižovatky, kterými budou desítky traktorů projíždět.

Ilustrační foto.
Incident na Horním náměstí nebyl násilný, tvrdí jablonečtí policisté

V ulicích města budou dohled nad bezpečností a plynulostí provozu provádět i městští strážníci. „Současně musíme také upozornit cestující městskou hromadnou dopravou na možné několikaminutové zpoždění autobusů na linkách MHD, ke kterému může s ohledem na aktuální situaci v dopravě dojít,“ sdělila mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová.

Po skončení zasedání bude vláda jednat s radami Libereckého a Královéhradeckého kraje a poté se starosty okolních obcí. Vláda se bude zabývat mimo jiné aktuálním stavem výstavby dopravní infrastruktury v obou krajích, dotačními programy Ministerstva životního prostředí realizovanými v těchto regionech, přeshraniční spoluprací s Polskem a Německem či výskytem nebezpečné nákazy afrického moru prasat na území České republiky.

Během dopoledne i odpoledne protestující ovlivní plynulost silničního provozu, a to především v prostoru i okolí těchto křižovatek v Jablonci nad Nisou:

• Podhorská, Chelčického, Pasecké náměstí
• Palackého, U Přehrady
• Palackého, Riegrova
• Riegrova, Harrachovská
• Harrachovská, Želivského, Ladova, Tovární, Rýnovická
• Tovární, Liberecká
• U Zeleného stromu, Pražská, 5. května, Revoluční
• 5. května, Lovecká, Mostecká, Tržní

Mohlo by vás zajímat: Jablonec rozšiřuje služby u přehrady Mšeno. Přibudou toalety a stín

Zdroj: Sedlák Jan