Jablonec dočasně zrušil i městskou linku 110, která jezdí z autobusového nádraží do části Mšeno, cestující ale mohou využít autobusy linek 101, 107 a 112.

Vláda od pondělí 1. března výrazně omezila volný pohyb obyvatel. Vycházky, běh a další sportovní aktivity jsou do 21. března možné jen na území obce, v níž dotyčný žije. Hranice okresu mohou lidé překročit pouze kvůli cestě do práce, k lékaři nebo na úřad. Zavřené jsou až na výjimky školy včetně mateřských a speciálních, nejezdí proto školní autobusy. Turistické autobusy do Jizerských hor zrušil už v pondělí i Liberecký kraj. Například v Bedřichově tak budou moci běžkovat pouze místní obyvatelé.

Nemocnice v Jablonci je přetížená, proto ředitel Vít Němeček vyzval veřejnost k důslednému dodržování protiepidemických opatření. Taktéž i primátor města Jiří Čeřovský. Největším problémem zejména mládež. Ta se ve slunečném počasí schází kolem jablonecké přehrady Mšeno a nedodržuje žádná pravidla. Městští strážníci proto ve spolupráci se státní policií výrazně posílí dohled kolem přehrady a budou trvat na dodržování opatření.