Někdo z nitra nemocnice měl údajně kritizovat, podle slov vedení města, jejího ředitele a oslabit tak jeho pozici ve vedení. Proto požádal Jiří Němeček radu města o vyslovení důvěry. To se týkalo nejen jeho ale i dalších dvou lidí.
„Rada města na čtvrtečním jednání vyslovila důvěru řediteli jablonecké nemocnice MUDr. Jiřímu Němečkovi, jeho náměstku Milanu Trpišovskému a hlavní sestře Jitce Řehořové,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Krausová. Aktu důvěry předcházel odborný posudek pražskou firmou Audit Financo, která se specializuje na nemocnice. Ten si objednala jablonecký odbor financí a majetku. „Auditorská firma doporučila, aby se stejný materiál pro různá oddělení nakupoval od jedné firmy,“ dodala Krausová s tím, že je tak možné dosáhnout množstevní slevy.
„Vedení nemocnice se snaží modernizovat postupně jednotlivá oddělení v rámci možností,“ zní závěr zprávy auditorů. Podle místostarosty Vobořila nemohla vést ředitele k žádosti o vyslovení důvěry obava o jeho post z politických důvodů: „Úzce spolupracujeme se všemi. V radě nemocnice sedí politici i odborníci.“