V městské nemocnici v Jablonci nad Nisou jsou od úterý 6. února zakázané návštěvy na interně a ortopedii. O den později zavřely svá lůžková oddělení interny také nemocnice v Liberci a v Turnově. Naopak liberecké oddělení následné péče je pro návštěvy opět otevřené.

Důvodem uzavírek je zvýšený výskyt virových onemocnění v populaci, informovala o tom mluvčí města Jana Fričová.

Zákazy platí do odvolání a Krajská nemocnice Liberec doporučuje sledovat webové stránky jednotlivých lůžkových oddělení pro získání aktuálních informací. Případné výjimky z tohoto omezení je nutné domlouvat přímo s primářem daného oddělení.

“Snažíme se o to, aby návštěvy v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě zůstaly plošně zachovány. Pokud se nicméně na některém oddělení zvýší počet případů chřipky či jiného respiračního onemocnění, dočasně na tomto oddělení návštěvy omezujeme,” vysvětlila nemocnice.

Nemocnost v Libereckém kraji v posledních týdnech roste. Za poslední týden stoupl počet případů akutních respiračních onemocnění o sedm procent. Na 100 tisíc lidí je 1961 nemocných, před týdnem to bylo 1837. Ve všech okresech Libereckého kraje je nemocnost nad epidemickým prahem, za který hygienici označují 1600 případů na 100 tisíc lidí. Na Jablonecku jich je podle tohoto přepočtu 1645.

Obecně platí pro návštěvy různá doporučení, například do nemocnic v Semilech a Jilemnici mohou návštěvníci za pacienty, jen pokud mají nasazený respirátor a jejich návštěva je i časově omezena. “Věříme, že pokud jste nachlazení, či máte podezření na nějaké infekční onemocnění, na návštěvy do nemocnice nechodíte,” uzavřela zprávu Krajská nemocnice v Liberci.

Podívejte se: Jablonecká nemocnice plánuje druhé pracoviště magnetické rezonance

Zdroj: nemjbc.cz