Soudkyně v únoru roku 2016 povolila telefonní odposlech mužů, kteří byli podezřelí z drogové trestné činnosti. Věděla, že se s nimi stýká její dcera a SMS zprávou jí vyčetla, že se s muži schází, a tak jí hrozí vězení. Dcera poté muže varovala.

„Obžalovaná měla starost o dceru a v některých momentech reagovala způsobem, který lze označit za ne zcela profesionální. Provedené důkazy ale neprokázaly cokoli, co by naplňovalo skutkovou podstatu trestného činu,“ uvedl pro ČTK předseda odvolacího senátu Zdeněk Sovák.

Soudkyni hrozilo pět let vězení

V únoru letošního roku proběhl soud první instance, který Treglerové uložil roční podmíněný trest, kvůli němuž se soudkyně odvolala. V případě potvrzení rozsudku by se musela vzdát taláru.

Treglerová uváděla, že po povolení odposlechů dostala anonymní zprávu o kontaktech své dcery s podezřelými z odposlouchávaného případu, tu přepsala a ve vzteku dceři přeposlala. „Trvám na tom, že jsem své dceři neřekla nic ze spisu,“ popsala před soudem Treglerová. Podle pražského vrchního soudu se skutek popsaný v obžalobě sice stal, není ale trestným činem.

Poprvé byla soudkyně obviněna na podzim roku 2016. „O zahájení trestního stíhání jsme byli vyrozuměni policejním orgánem poprvé dne 24. října roku 2016,“ potvrdil tehdy mluvčí jabloneckého soudu Jaroslav Kneř.

V květnu 2018 podali kriminalisté návrh na obžalobu Lucie Treglerové, státní zástupce ho však vrátil a žádal o doplnění. Podruhé policisté navrhli obžalovat soudkyni koncem roku 2018. Od tohoto roku byla i dočasně zbavena funkce.

Treglerové hrozilo až pět let vězení. Soudkyně, kterou v roce 2018 ministr spravedlnosti dočasně zprostil funkce, vinu odmítla. „Necítím se vinna, nic jsem neprovedla, celé je to nesmysl,“ komentovala Lucie Treglerová už své první obvinění.