Krásné počasí, velký počet zvědavců i nabitý program. Zrekonstruované kino Junior se včera otevřelo veřejnosti. „Jsem opravdu zvědavý, kolik místa nakonec přibylo," řekl ještě před promítáním dramaturgického překvapení od 20 hodin Ondřej z Jablonce. „Rozhodně to bylo ku prospěchu. Omačkaná kolena už jsou minulostí," usmíval se následně po zhlédnutí snímku Prázdniny v Římě. Podle něj bude mít průměrně vysoký člověk dostatek prostoru. Sám přitom měří skoro 190 cm.

115 SEDADEL A MOŘE MÍSTA PRO NOHY

Ostatně i zástupci kina potvrdili, že zvýšení komfortu v tomto ohledu bylo potřeba. Kinosál prošel stavební úpravou, která umožnila zpětnou instalaci původních sedaček. Změnil se tak pouze jejich rozestup. Díky tomu se však snížila kapacita sálu. Pro diváky je připraveno 115 míst a myslelo se i na vozíčkáře. „Kino jsme také vymalovali a položili nový koberec," upozornila Kateřina Nermuťová, zástupkyně vedoucí jabloneckých kin.

Včerejší slavnostní den byl pro pracovníky kina opravdu pestrý a náročný. „Promítali jsme rovnou čtyři filmy. Tři celovečerní snímky a jednu pohádku," řekl technik Adam Kocián, jenž se stará o promítání. Jeho technika se přitom do kina stěhovala teprve nedávno z letního kina, které ukončilo svou další sezonu v neděli.

FILMY, DIVADLO I STYLOVÉ OBLEČENÍ

Novou image kina Junior chtěli organizátoři představit co nejširšímu publiku. Proto byl celodenní program koncipován pro všechny divácké generace. „Kino Junior má multifunkční scénu, což mnozí návštěvníci vůbec netuší. I to byl důvod, proč jsme do programu zařadili loutkové představení," dodala Nermuťová.

Součástí slavnostního otevření kina Junior byl i také Fashion market. Ten probíhal na letní scéně Eurocentra a potěšil nejen ženy. Kromě stylových šperků i oblečení jste totiž mohli na vlastní oči vidět 3D tisk, ale zkrátka nepřišli ani gurmáni.