V případě potřeby telefonujte na 602 684 299. Děkujeme, že se námi tvoříte zpravodajství pro všechny ostatní.

20.45

Mraky se při západu slunce nad Jabloncem na chvilku roztrhly a vytvořily nebeské divadlo.Zdroj: Miroslav Havrda

Mraky se při západu slunce nad Jabloncem na chvilku roztrhly a vytvořily nebeské divadlo.

20.30

Josef Nosek: "Desná je v pohodě, ale pamatuji povodně 2010, kde jsem byl týden."

20.10

V silném dešti blokovala před malou chvílí dopravu z Jablonce před Vratislavicemi nad Nisou dopravní nehoda dvou osobních vozidel, jedno s cizí poznávací značkou. Řidič auta přijíždějícího z horní silnice vedoucí z Proseče nad Nisou nedal projíždějícímu autu po hlavní silnici přednost.

20.00

Dobrovolní hasiči ze Železného Brodu v pátek večer vyjížděli do ulice Vaněčkova k čištění propustku na I/10. Kousek od Normy byla na silnici již velká kaluž a místo bylo nebezpečné pro sjízdnost.Zdroj: SDH Železný Brod

Dobrovolní hasiči ze Železného Brodu vyjížděli do ulice Vaněčkova k čištění propustku na I/10. Kousek od Normy byla na silnici již velká kaluž a místo bylo nebezpečné pro sjízdnost.

19.00

Marek Vávra: "Smědá je OK, ale překvapila mne výškou hladiny Nisa za Libercem před Svárovem (u sjezdu na Frýdlant)."

18.20

Marek Vávra: "Pozor na auto v příkopu v serpentinách při sjezdu do Mníšku směrem od Frýdlantu!"

Aktuálně z radaru v 18.15Zdroj: www.meteoskop.cz

Radar v 18.15

Nad Jabloncem intenzívní déšť a bouřka.

18.00

Meteorologové avizovali během pátku tvorbu bouřek, které budou místy silné až velice silné. Nové bouřky se budou tvořit v dalších hodinách a budou zesilovat.

"I tak mějte na paměti, že bouřky většinou nemusí zasáhnou 100% kraje/okresu. Určit, kde budou silné a v kolik hodin, je v tomto dnešním případě téměř nemožné," zaznělo.

Bouřky se prakticky mohou začít tvořit kdekoliv během celé platnosti.

Hrozí: nárazy větru okolo 50 až 80 km/h, větší kroupy a nebo srážky od 25 do 50 mm. Za celé období platnosti může bouřka zasáhnout opakovaně stejná území a v takovém případě celkové úhrny srážek až do 90 mm.

Pokud některé místo zasáhne velice silná bouřka, tak očekáváme nárazy větru okolo 90 km/h, velké kroupy a přívalové srážky nad 50 mm. V některých případech, kdyby bouřka opakovaně zasáhla stejné místo, tak může spadnout více jak 130 mm srážek.

17.50

Dnešní koncert Jaroslava Uhlíře na Křehké kráse v jabloneckém Eurocentru se přesouvá kvůli dešti na hlavní sál. Začátek v 18.15.