Po šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi či odvolané náměstkyni ministerstva školství Simoně Kratochvílové policie obvinila Českou unii sportu, jejího předsedu Miroslava Janstu a sekretáře Jana Boháče. Uvedl to server Aktuálně.cz. ČUS v prohlášení oznámila, že obdržela usnesení o zahájení trestního stíhání, jména stíhaných fyzických osob ale neuvedla. Obvinění jednoznačně odmítla.

HARRACHOVSKÉ POZEMKY POD SJEZDOVKAMI

Ani na Jablonecku není jméno Miroslava Jansty neznámé. Psali jsme o něm v souvislosti v převodem pozemků na Černé hoře. Akciová společnost Sportovní areál Harrachov (SAH), za níž stojí právě vlivný lobbista Jansta, chystala obchod. Státní pozemky, na nichž jsou dvě třetiny skiareálu, měl získat za 56,5 milionu korun tento provozovatel krkonošského střediska.

Celý prodej části státních pozemků pod sjezdovkami a také pod tamními skokanskými můstky ale letos v lednu „zařízl“ Andrej Babiš a nechal vypsat výběrové řízení na nového majitele podle výše nabízené ceny. Odhadní cena byla totiž vyšší než cena v návrhu převodu. Do areálu tak SAH zatím investovat nebude. Hovořilo se také o dotacích na rekonstrukci mamutího můstku, kterou by mohl Jansta získat.

PELTA PODPOŘIL HRÁČE V KABINĚ

A jak si stojí jablonecký fotbal? Prý dobře, finanční potíže a štědří partneři se zády k Jablonci neobrátili. Alespoň tak se nechal na tiskové konferenci k zahájení sezony slyšet výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. Podle našich informací svou podporu hráčům, kteří by ústy trenéra rádi bojovali v tabulce zhruba v polovině první desítky, přišel do šaten vyjádřit i Miroslav Pelta. Jak se Deníku podařilo zjistit byl v dobré kondici a odpočinutý po dovolené s manželkou v Řecku.

Anketa: Má kauza Miloslava Pelty dopad na jablonecký fotbal? Ovlivnil jablonecký fotbalový klub fakt, že Pelta už není na svých dřívějších pozicích?

Trenér Zdeněk Klucký
Hráčů se to vůbec nedotýká. Vliv to na ně ani na nás nemá. Podle mě to může zasáhnout jedině osoby, které shání peníze pro chod klubu. Ale v té sportovní části bychom to neměli pociťovat. Balóny, hřiště ani hráči se nemění. Možná bychom to mohli pocítit u výplat, kde by mohlo dojít například ke zpoždění, ale zatím je vše v pořádku.

Výkonný ředitel FK Jablonec Petr Flodrman
Kauza se samozřejmě odrazila na celém sportu, ale co se týká jabloneckého klubu, zde ten úbytek financí zatím není. Ani kvůli této události nepřícházíme o partnery. Ale kauza stále pokračuje, tak uvidíme, co bude dál.