Poprvé se ocenění Jablonecká pečovatelka předávalo v roce 2013. Tehdy se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují – Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Ohlasy byly velmi pozitivní nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají, a tak se k nominacím postupně připojili i další poskytovatelé sociálních služeb, kteří společně položili základ dalším ročníkům. Ocenění se předávala vždy v červnu na Koncertě proti násilí na seniorech.

„Ne všem z oceněných dam bylo příjemné ocitnout se při převzetí cen na divadelních prknech v záři reflektorů, proto jsme nyní zvolili prostředí a formu, která jim je příjemnější. Všechny ženy ale samozřejmě obdržely pozvánku i na zmíněný Koncert proti násilí na seniorech,“ vysvětluje volbu slavnostního oběda náměstek David Mánek.

Věž jablonecké radnice.
Jablonec z výšky. Věž radnice je opět otevřená

Letošní 11. ročník Koncertu proti násilí na seniorech bude 16. června od 15 hodin v Městském divadle Jablonec nad Nisou. V programu vystoupí The Beatles Revival z Kladna a Karel Kahovec, v předsálí bude opět stolek Nadace Preciosa s jejich andělskou sbírkou, tentokrát pro šestiletou Aničku z Jablonce. Koncert je určený i veřejnosti, vstupenky zdarma jsou k dispozici v pokladně městského divadla.

Ocenění přijaly:
Lucie Pilzová, Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s.
Dana Pelcová, Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Martina Kurpitová, Diakonie ČCE – středisko v Jablonci nad Nisou
Zina Vítová, Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Jitka Mewaldová, Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Jaroslava Blašková, Hospic sv. Zdislavy, o.p.s.
Markéta Dreslerová, Rodina24, z.ú.