Jak uvedl ředitel strážníků Roman Šípek, auto s radarem lze postavit také na sjezd od Prahy, kde je možné za den nachytat velké procento hříšníků. „Naší prioritou je ale měření rychlosti u škol, obytných zón, prostě tam, kde je rychlost omezená například na 30 km/h a její důsledná kontrola je tam pro bezpečnost velmi důležitá,“ konstatoval Šípek s tím, že rozhodně nebudou zanedbávat ani kontrolu dodržování rychlosti u vjezdů do obce.

Městská policie jezdí podle smlouvy také kontrolovat rychlost do katastrálního území Maršovic, kde řidiči překračují rychlost hodně a často. Zvláště přes obec Čížkovice. „Rychle jedoucí vozidlo s novým autem lehce dojedeme,“ varovala nezodpovědné řidiče členka posádky nového vozu Pavla Sochorová.

Nový automobil Škoda Octavia, který je v provozu od středy 24. července, je modernější, rychlejší a vybavený nejen radarem, ale také počítačem. Za vůz město zaplatilo zhruba půl milionu korun, cena certifikovaného radaru, který už městská policie vlastnila, dosahuje až k jednomu milionu korun.

Městská policie v Jablonci nyní disponuje pěticí označených vozidel včetně nového s radarem a jedním, který má odnímatelné značení.

Nový radar doplnil podobné zařízení, které už jablonečtí strážníci používají. „Kromě pevného radaru v autě máme i radar ruční, který je výhodný například při měření v pěší zóně,“ poznamenal zástupce ředitele městské policie Michal Švarc.

Přenosný radar strážníci užili například u sportovního areálu Čelakovského v ulici U Hřiště, kde si místní stěžovali na rychlou jízdu aut projíždějících po silnici, kde se pohybuje velké množství dětí. „Rychlost je v této ulici U Hřiště omezená na 20 kilometrů za hodinu a přenosný radar zachytil hodně provinilců, kteří ji překročili,“ doplnil Švarc.