Jablonecké kino Radnice opět zápolí v klání o premiéru filmu. Tentokrát jde o další díl dokumentární cestovatelské série, již spojuje legendární východoněmecké vozítko Trabant. Zatím poslední díl série se jmenuje Trabantem do posledního dechu a zavádí známý tým cestovatelů do Tichomoří.

Na jaře roku 2014 při premiéře filmu Trabantem až na konec světa vyprodal Dan Přibáň kino Junior. Po dvou letech se vrací s příběhem dosud nejnáročnější expedice půlroční výpravu po Tichomoří. A právě o slavnostní premiéru nového filmu s názvem Trabantem do posledního dechu se mezi mimopražskými kiny strhl boj. Na webu vyhrajpremieru.cz mají diváci možnost hlasovat pro své oblíbené kino, na jehož plátně se film jako první objeví.

„Pokud nám divák dá hlas a vyhrajeme má možnost získat pozvánku na slavnostní předpremiéru filmu, která proběhne ve čtvrtek 10. března za účasti delegace tvůrců a hrdinů expedice, s červeným kobercem a rautem," vyzvala k podpoře kina Radnice Kateřina Nermuťová, zástupce vedoucí jabloneckých kin.

Kino Radnice se již dostalo do první desítky, aktuálně mu patří sedmá příčka. Na prvním místě v hlasování je brněnské kino Scala. Zvládnou jablonečtí filmový nadšenci pokořit brněnskou fanouškovskou základnu? Je to výzva. Uzávěrka hlasování je 10. února 2016 v poledne.

O filmu

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu.

Pravidla

Hlasuje se pouze na webu vyhrajpremieru.cz, hlasující musí zadat svůj email.

Všichni, kdo hlasovali pro vítězné kino (kino s největším počtem hlasů), budou pozváni na slavnostní předpremiéru. S ohledem na dopředu neznámou kapacitu kina upozorňujeme, že účast na premiéře musí být potvrzena a pozvání platí pouze do vyčerpání počtu míst v sále.

Ale nemusí smutnit ani ti, kterým se volba jejich kina nepodařila. Ze všech hlasujících bude vylosováno pět výherců, kteří dostanou namátkou plakát podepsaný Danem Přibáněm, pozvánku na slavnostní premiéru či sadu DVD.

Soutěž je otevřena všem mimopražským kinům s výjimkou multikin.

Do Junioru na sever

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna v kině Junior v Jablonci přehlídku špičkových filmů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu. „Celkem bude promítnuto sedm filmů, začátky projekcí jsou ve 20 hodin," přiblížila za pořadatele Simona Andělová.

Úvodním filmem 13. ledna bude O kuřatech a lidech, černá komedie dánského filmaře Anderse Thomase Jensena o shledání značně nekonformní pětice bratrů na zapadlém ostrově. Žánr komedie zastupuje snímek Zde Harold o svérázném únosu šéfa nábytkářského gigantu IKEA. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které se do kina Junior mohou vydat na film Dcera čarodějky, spjatý s českým prostředím, neboť vznikal na Barrandově. Thrillerové krimi přinese oscarová Susanne Bier a její Druhá šance, v Jablonci se představí i katastrofický velkofilm Vlna o přírodní katastrofě ve fjordu Geiranger.

O CO SE HRAJE S TRABANTEM?

Kino s absolutně největším počtem hlasů získává:

Slavnostní předpremiéru filmu (10. 3. 2016) za účasti delegace tvůrců a hrdinů expedice, s červeným kobercem a rautem. Náklady na předpremiéru včetně rautu jsou hrazeny distribuční společností Aerofilms.

Slevu 10% z půjčovného všech filmů distribuovaných společností Aerofilms po dobu jednoho roku od premiéry filmu Trabantem do posledního dechu.

Kina umístěná na 2. až 5. místě získávají:

Slevu 20% z půjčovného z prvních tří projekcí filmu Trabantem do posledního dechu

Sadu DVD Aerofilms

Kino s největším počtem získaných hlasů v přepočtu na počet obyvatel daného města získává:

Slevu 20% z půjčovného při prvních třech uvedeních filmu Trabantem do posledního dechu

5x plakát podepsaný Danem Přibáněm

Sadu DVD Aerofilms