Minulý se v kuželně liberecké Home Credit Arény uskutečnil už 4. ročník turnaje seniorů v kuželkách O Pohár Kontaktu. Jablonečtí měli silné zastoupení čtyř družstev a ukázalo se, že pravidelné tréninky se vyplatily. Jablonec si odvezl 2. a 3. místo, přičemž první místo uniklo zelenobílým jen o dvě kuželky!

Pohár primátora města Jablonec patřil jako tradičně hráči s nejvyšším počtem nahraných bodů. Poprvé v historii turnaje si skleněnou trofej pohár jabloneckého primátora a dárkový koš odnesla žena Jindra Polcarová z Liberce, která shodila 177 kuželek.

Rovněž poprvé v historii turnaje byl vyhlášen také nejlepší hráč v kategorii mužů. Elegánem turnaje se stal Václav Košek z Jablonce se 167 naházenými body. „Dokud vyhrávali chlapi, měli jsme jen jednoho nejlepšího hráče a teď najednou máme Elegána," smály se ženy.

„Souboj to byl letos velmi vyrovnaný. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 2 kuželky, mezi druhým a třetím to bylo 14 kuželek a mezi třetím a čtvrtým 30 kuželek," prozradil ředitel Kontaktu Michal Dufek.

Souboj družstev o putovní pohár, ze kterého se pije šampaňské, vyhrál Liberec s celkovým počtem 761 bodů. Druhé a třetí místo patřilo jabloneckým seniorům. Frýdlantským seniorům se v liberecké kuželně příliš nevedlo. „My jsme zase lepší v šipkách, jen počkejte," glosoval vyhlášení výsledků starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Primátor Petr Beitl se z pracovních důvodů osobně nezúčastnil, ale všem hráčům poslal pozdravy a podporu na dálku.