První středa v září přináší v Jablonci slavnostní zahájení další série přednášek v rámci Akademie seniorů. Letošní téma podzimního cyklu Předsudky, hodnoty a tradice odstartuje přednáška Umění žít, umění zemřít kazatele Církve adventistů sedmého dne Romana Hampachera. Následovat bude dalších osm přednášek, po kterých o poslední listopadové středě vzdělávací turnus vyvrcholí slavnostním zakončením v obřadní síni magistrátu.

„Jedná se o léty prověřenou a velmi oblíbenou vzdělávací aktivitu. Na jaře byl tak obrovský zájem, že jsme již v únoru věděli, že bude plno i na podzim. A je tomu skutečně tak, zvolená kapacita 40 seniorů se ukázala správná,“ popsal náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Odbornost každému cyklu garantuje Centrum sociálních služeb. „Zveme skutečně lidi, kteří mají co říct. Každá přednáška je díky tomu pestrá a zajímavá. Díky výtečné spolupráci s městem a Nadací Preciosa máme pro absolventy též hodnotné dárky. Na jaře to byly krásné brože pro dámy a psací potřeby pro pány, z kanceláře primátora reprezentativní růže a malý dárek pro každého akademika i od nás,“ doplnil specialista pro volnočasové aktivity Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou Lukáš Frydrych.

Turnaj a Praha

Senioři se v Jablonci nad Nisou skutečně nenudí. Například v pátek 2. září proběhl již potřetí v Tyršových sadech turnaj seniorů tří měst - Jablonce nad Nisou, České Lípy a Liberce, v mölkky. Klání bylo napínavé, ale vítězství nakonec zůstalo v hostitelském Jablonci. Hra pocházející z Finska se u starší generace těší značné popularitě. Jablonečtí zájemci o tuto pohybovou aktivitu mají v sezóně a za hezkého počasí tréninky každé pondělí dopoledne ve Mšeně v areálu volnočasových aktivit Čelakovského.

close Jablonečtí senioři v Praze. info Zdroj: MsM Jablonec n. N. zoom_in Jablonečtí senioři v Praze. Na konci srpna se pro změnu vypravil autobus s 50 seniory na výlet do Prahy. Jedná se o pravidelnou a letitou akci, která však letos dostala více turistickou podobu. „Společně jsme zavítali na hřbitov Malvazinky, kde má místo posledního odpočinku mnoho slavných osobností včetně Karla Gotta a Evy Pilarové. Kromě slavných jmen za pozornost stojí i architektura a vůbec síla tohoto pietního místa. Tak jak pokračovala naplánovaná trasa výletu, na Bertramce byl Karel Gott zmíněný znovu, stejně jako Mozart. Mimořádná byla i vyhlídka Portheimka a velmi příjemný společný oběd na konci trasy na Smíchově,“ zhodnotil přímý účastník David Mánek.