Žena si nechtěla koupit jízdenku, skončila na policii

V sobotu odpoledne přijali jablonečtí strážníci oznámení řidiče autobusu MHD, že na lince v ulici U Přehrady nastoupila do vozu žena, která si nechce zakoupit jízdenku. „Po příjezdu hlídky dotyčná opakovaně odmítala sdělit svoji totožnost, proto byla strážníky vyvedena z autobusu a převezena na obvodní oddělení policie,“ poznamenal Luboš Raisner, ředitel MP Jablonec n. N. Po ověření totožnosti a zjištění, že se nejedná o zájmovou osobu, byla celá věc předána pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku – neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu pravomoci – příslušnému správnímu orgánu.

Na ulici upadl muž, všímaví lidé se strážníky mu pomohli

V pátek ve večerních hodinách oznámila žena, že před jejich domem v Polní ulici leží na chodníku muž. Strážníci městské policie nalezli muže, který potvrdil, že se mu udělalo nevolno, upadl a nemůže vstát. Dotyčný byl navíc cukrovkář. Strážníci přivolali záchranku, která si muže převzala do další péče.

Zraněná fena ohrožovala provoz, odvezli ji k veterináři

První zářijový den před polednem přijali jablonečtí strážníci anonymní oznámení, že u kruhové křižovatky v ulici 5. května, volně pobíhá pes. Strážníci vyslaní na místo nalezli fenu, jež napadala na levou zadní nohu. Proto ji strážníci odvezli k veterináři, který fenu ošetřil a kontaktoval útulek.