Opustit jednu z hlavních budov společnosti Jablonex Group u přehrady nebo v ulici Palackého a ušetřit tak na jejím provozu třicet pět milionů korun za rok. Takový je plán Jablonexu na příští rok. Firma by se přestěhovala do jednoho areálu.
„Jeden z areálů opustíme z důvodů vysokých provozních nákladů. Vybraný pak musí splňovat požadavky na moderní, pružnou a konkurence schopnou společnost,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Jablonex Group Lukáš Jankovský. Pokud zvítězí areál u přehrady, přesune se tam i vzorkovna, která čítá přes dvanáct tisíc vzorků. „V žádném případě o jejím prodeji neuvažujeme, její hodnota je pro nás nevyčíslitelná,“ podotkl Lukáš Jankovský.
Společnost má více jak padesát budov. Sestěhování jen do jedné je prakticky nemožné. Rozhodnutí ohledně přestěhování do budovy v Palackého nebo U Přehrady by měla padnout do konce tohoto roku.
O budovu Jablonexu má také zájem firma Jablotron. Jejím hlavním cílem je přesunout osm stávajících budov pod jednu střechu.
„Se zástupci Jablonexu absolvujeme pravidelná jednání. Zatím jsme měli možnost posoudit stav budovy v ulici Palackého,“ uvedl zástupce ředitele Jablotronu Jiří Hübner. Za kolik peněz je ochotný Jablotron areál koupit však Jiří Hübner neprozradil. „Musíme také počítat s investicemi do budoucna,“ doplnil Hübner s tím, že Jablotron chce své sídlo zachovat v Jablonci.
Dočasně jejich situaci s prostorem vyřešil pronájem budov v areálu Liaz, kam přestěhovali expediční sklady. „Sestěhování by vyřešilo komunikační i výrobní komplikace,“ dodal Hübner.