V seriálu Jak jsme žili na Jablonecku přinášíme archivní snímky z obcí Jablonecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí.

Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec nad Nisou patří již řadu let k předním atletickým oddílům v České republice. Za dobu své existence od roku 1947 prošel mnoha změnami a může se pochlubit řadou úspěchů. Prvním sportovištěm bylo Novoveské koupaliště umožňující trénink běžcům, skokanům i vrhačům. Jablonecká atletika se těšila největší popularitě právě v období po postavení atletické haly. Protože šlo o jedinou atletickou halu v Československu, střídala se zde mistrovství republiky všech kategorií s mezinárodními závody, mezistátními utkáními a s desítkami výcvikových táborů reprezentantů Československa a řady dalších evropských zemí.

Poděkování za spolupráci patří Václavu Novotnému z TJ Liaz, který zdigitalizoval dostupné archivní snímky týkající se atletického oddílu a poskytl archiv pro seriál Deníku Jak jsme žili. 

Ilustrační fotoZdroj: ArchivProhlédněte svá alba
Máte zajímavé historické fotografie vaší obce, spolku nebo sportovního klubu a rádi se o ně podělíte s našimi čtenáři? Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu jablonecky@denik.cz

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.