Exkluzivně v Týdeníku Jablonecko najdete v úterý další díl unikátního seriálu Jak jsme žili na Jablonecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Jablonecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát se v našem seriálu Jak jsme žili na Jablonecku podíváme na DPS Korálek, který se během několika let stal pojmem po celém okrese Jablonecka. Tvořily jej, dá se říci, tři samostatná tělesa, která však vystupují i společně. Malý Korálek, což byl přípravný sbor pro začínající zpěváky, tvořily děti z 1.-2. tříd kokonínské školy z pěti okolních obcí. 20-30 nejmladších dětí zde získalo hudební a pěvecké základy pro práci ve „velkém“ Korálku nebo v některém z instrumentálních kroužků. Velký Korálek čítal asi 40-50 pěvecky zdatnějších dětí ze 3.-8.tříd, z toho bylo přibližně 3 - 6 chlapců.

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu jablonecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.