V dalším díle vydání se budeme věnovat atletickému oddílu Liaz Jablonec nad Nisou. Poděkování za spolupráci patří Václavu Novotnému z TJ Liaz, který zdigitalizoval dostupné archivní snímky týkající se atletického oddílu a poskytl archiv pro seriál Deníku Jak jsme žili. Ten bude z oblasti sportu vycházet na pokračování podle jednotlivých disciplín. Příště si připomeneme „tyčku“ ještě jednou. Pamatujete, když se skákalo přímo před radnicí?

Máte v domácím archivu snímky z Jablonecka pořízené v letech 1918 – 1992? Rádi otiskneme vzpomínky jedné třídy, jednoho oddílu, jedné komunity, party kamarádů, rodinné skupinky, pracovní kolektivy, dění ve městě. Pošlete nám fotografie do redakce s krátkým textem a popisky. Aktuálně připravujeme nyní téma Mladý módní tvůrce, další oddíly Liaz, staré a nové Mšeno, rozhledny.

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu jablonecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.