V pátek pokračuje v tištěném Jabloneckém deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Jablonecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Běh. Nejpřirozenější pohyb. První zmínky o jabloneckém stadionu jsou již z 19. století, kde na místě dnešního stadionu zřídil své sportoviště střelecký klub Jablonec. V roce 1955 byl realizován projekt nové hlavní tribuny. V létě roku 1964 byla tehdejší písková plocha nahrazena travnatým povrchem. Počátkem roku 1965 Střelnice přechází pod Tělovýchovnou jednotu LIAZ, kterou tvořily dva oddíly, atletický a fotbalový.

Dnes si připomínáme běžecké disciplíny v prvním díle. Poznáte běžce na snímcích? Na Střelnici i do Břízek jezdily běhat hvězdy!

Poděkování za spolupráci patří Václavu Novotnému z TJ Liaz, který zdigitalizoval dostupné archivní snímky týkající se atletického oddílu a poskytl databázi pro seriál Deníku Jak jsme žili.

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu jablonecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Ozubnicová trať Tanvald - Harrachov.
Osud rychlíků do Harrachova je nejistý, ubudou i vlaky z Liberce do Drážďan