V pátek pokračuje v tištěném Jabloneckém deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Jablonecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším díle se podíváme do Loužnice, kde se lyžovalo na každém kopci i kolem vesnice. Loužnice je malá vesnička, sevřená mezi Českým rájem, Jizerskými horami a Krkonošemi. Nachází se v údolí, jejímž středem protéká Kopaňský potok. O obci, kde dnes žije zhruba 220 lidí, pochází první písemná zmínka už z roku 1624. Na běžeckých závodech v Loužnici se vždy sešla celá vesnice. Kdo nelyžoval, tak alespoň fandil. Stopy tu v osmdesátých letech upravovali na podomácku vyrobeném skútru.

VÝZVA PRO ČTENÁŘE

Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, prosím posílejte na adresu jablonecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace jako co, kde, kdy atd.