První setkání a beseda o konceptu nového územního plánu města ze čtyř plánovaných se konalo v pondělí v jídelně mšenské Základní školy Mozartova. Kolika lidem leží na srdci budoucnost oblasti Mšeno, Rýnovice a Lukášov?

„Odhadem přišla stovka lidí, někteří museli stát,“ ohodnotila vysokou účast mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová. Nejvíce dotazů se týkalo zahrádkářské kolonie, výstavby silnice přes Lukášov do Liberce a také ruiny v Pobřežní ulici.

Setkání jsou připravena celkem čtyři, konat se budou během dvou týdnů a předcházejí veřejnému projednávání konceptu. Opozice kritizovala rozhodnutí vedení města o prázdninovém termínu. Po prvním setkání je však vidět, že, pokud jde o konkrétní oblast, lidé o dění zájem mají.

Ve středu 13. července je další setkání ve velkém sále Eurocentra pro oblast Jablonce a Jabloneckých Pasek. V pondělí 18. července v Kulturním domě v Kokoníně pozornost zaměří na oblast Vrkoslavic a Kokonína a ve středu 20. července se v kině Junior bude mluvit zvláště o oblasti Proseče. Začátek je vždy v 17 hodin.

„Tyto červencové informativní besedy jsou nad rámec zákonného projednávání konceptu územního plánu,“ upozornila Fričová. Město je připravilo proto, aby občané měli maximální přísun informací, neboť projednávání konceptu návrhu územního plánu je stanoveno na 17. srpna ve velkém sále Eurocentra také od 17 hodin.

„Jablonečané se na besedách setkají samozřejmě s hlavními tvůrci konceptu nového územního plánu i s odborníky z městského úřadu a s politiky. Hlavním cílem besed je přinést maximum informací, lidé se mohou ptát na vše, co jim v souvislosti s územním plánem není jasné. Mohou vznášet své připomínky,“ řekl místostarosta Petr Vobořil, který má na starosti územní plánování a rozvoj města.

„Setkání a diskuse s občany o konceptu“:
13. července – 17.00 – Eurocentrum, velký sál
18. července – 17.00 – Kulturní dům Kokonín
20. července – 17.00 – Kino Junior

„Projednávání návrhu územního plánu“:
17. srpna – 17.00 – Eurocentrum, velký sál