„Nepodceňujte toto projednávání a přijďte diskutovat už v této fázi. Vaše podněty potřebujeme znát včas. Projekty z nich totiž budou následně vycházet," apeloval na obyvatele sídliště na Šumavě už v dubnu při setkání s občany ekonomický náměstek primátora Miloš Vele.

UŽ VE ČTVRTEK

Nyní nastala ta chvíle, o níž hovořil. Ve čtvrtek 29. září od 17 hodin totiž proběhne v jídelně Základní školy na Šumavě veřejné projednání týkající se regenerace území vymezeného ulicemi Podzimní, Pasecká, Vysoká, Jeronýmova, Březová, Skelná, Švédská a Na Šumavě. „K regeneraci bychom rádi využili dotační prostředky z programu Ministerstva pro místní rozvoj," prozradil náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha s tím, že nyní se zpracovává projekt.

CO MŮŽE VZNIKNOUT?

Předmětem obnovy nebo výstavby bude dopravní a technická infrastruktura, veřejná prostranství a cyklistické stezky, protihlukové stěny, odstavná a parkovací stání včetně předepsaného počtu míst pro vozidla zdravotně postižených osob. Právě stav některých komunikací přitom zdejší občany trápil nejvíce a byl tématem i setkání s občany. „V rámci projektu chceme také odstranit vrchní vedení vysokého napětí a nahradit jej kabely, ale i doplnit veřejné osvětlení," vysvětluje Pleticha.

V Jablonci půjde už o druhý projekt řešící kompletně celé území. Tím prvním byla oblast Žižkova Vrchu. Zda bude revitalizace i podobného rozsahu zatím nejde přesně říci.