Herec Jakub Kohák na Jizerské 50.Herec Jakub Kohák na Jizerské 50.Zdroj: activegroup.czNa Jizerské 50 není bavič a moderátor Jakub Kohák žádným nováčkem, letos pojede již po šesté. „Hlavním cílem je nezemřít a doběhnout před časovým limitem,“ říká se smíchem. Ačkoliv je duší sportovcem a ve volném čase hraje například fotbal, tak vysloveně přípravě na tento závod se nevěnuje. Zdůrazňuje: „Na Jizerskou 50 vůbec netrénuji. Není to statečné. Trénovat a pak to dělat, umí každý debil. Frajeřina je netrénovat!“

Jakub Kohák sledoval Jizerskou 50 už jako malý kluk v televizi. V dospělosti ho pak napadlo, že by si závod mohl vyzkoušet na vlastní kůži. Poprvé se přihlásil u příležitosti jubilejního 50. ročníku Jizerské 50. I tenkrát vyjel na trať úplně bez tréninku, toto pravidlo ctí evidentně dodnes.

Již několik let je dobrovolnicí při Jizerské 50 Kristýna.
Jizerská 50 shání dobrovolníky. Závodníci přijedou až z Austrálie nebo Mexika

Letos se Jakub Kohák účastní populárního závodu v barvách Evropy 2. Posluchače hudebního rádia baví každé ráno svými vtipnými komentáři. S nadhledem a vtipem jemu vlastním popisuje, jak on vidí jednotlivé události. Svět podle Koháka je součástí Ranní show Evropy 2.