Program zahájí v deset hodin slavnostními proslovy a pokračuje prohlídkou budovy školy. Dozvíte se, jaké nejnovější způsoby ve výuce pedagogové používají, ale dojde i na srovnání přítomnosti s minulostí. K dispozici bude kronika školy a to včetně fotografií a videa. Návštěvníci dnes nahlédnou také do zrekonstruované mateřské školy.

Janovská škola byla postavena v letech 1881 1885 stavitelem Franze Haslerem z Jablonce. Ten měl na kontě stavbu jedné ze škol i v Jablonci. Ostatně i další z jeho staveb v bižuterním městě slouží dětem a vzdělávání. Je jí totiž budova DDM Vikýř.

V současnosti se tato škola může pyšnit kromě úspěšných studentů i úspěchy na sportovním poli. V rámci školy totiž funguje Školního sportovního klubu (ŠSK), jehož členy se může stát každý sportovní nadšenec. Funguje zde oddíl běžeckého lyžování ve spolupráci se SKI Janov-Bedřichov, oddíl sjezdového lyžování a horských kol. ŠSK také organizuje závody pro děti nejenom z naší školy, ale i pro sportovce z ostatních jabloneckých škol. Jsou to závody na horských kolech Decathlon cup Bedřichov, závody ve sjezdovém a běžeckém lyžování.