Jako vždy se u Janovské radnice sešlo mnoho lidí s dětmi v převlecích čarodějnic a podobných ďáblíků. Hasiči zalígrovali ulici a přesně v 19.20 celý průvod vyrazil k sokolovně, veden a chráněn vozidlem místní Obecní policie. „Tam se malé čarodějnice rozprchli po hřišti, po připravených soutěžích a kouzelnickém vystoupení klauna,“ dodal Vratislav Lelek, zasahující janovský obecní strážník s tím, že rodiče a ostatní dospělí se také rozprchli, do fronty na pivo k sokolovně.

V půl deváté večer děti loučí zapálily ohnivého hada, který zažehnul hranici s krásnou čarodějnicí na vrcholu. Tu stavěli samozřejmě janovští hasiči a samotná stavba šestihranné pětimetrové hranice trvala prý dvanáct hodin. „Určitě se tu několik stovek lidí náramně bavilo a později zhlédlo velmi pěknou ohňovou šou,“ doplnil strážník.

Oheň plál dlouho do noci, až ve dvě ráno hasiči pokropili zbytky plamínků z hranice. Místo ale strážník kontroloval až do kuropění, kdy poslední skupinka mladých vševydrživších borců odtáhla z místa, zřejmě domů.

„To byla jedna teplá, voňavá, zábavná janovská noc, plná veselého tropení, kde se zasejc sešla naše horská vesnice,“ dodal Vratislav Lelek.