„Průměrné teploty na konci srpna spadly několik dní po sobě pod 13 stupňů Celsia, což je zákonná podmínka pro zahájení vytápění v topné sezóně, která začíná,“ uvedl tiskový mluvčí Jablonecké teplárenské a realitní Lukáš Jankovský.

Mnoho lidí už chladno donutilo topit. „Někteří zákazníci zažádali o zahájení přitápení dokonce ještě dříve a několik dní už topí.“ doplnil.

„Já už topím od pondělí. Měla jsem doma šestnáct stupňů,“ řekla Martina Paličová z Liberce. „Topím na dřevo, na teplárnu se nemusím ohlížet,“ doplnila.

V současné době kontrolují pracovníci tepláren zařízení ve výměníkových stanicích a připravují je na topnou sezónu. Otevírají armatury uzavřené kvůli opravám v průběhu léta, aby se od zítřejšího rána mohlo začít topit.

Správci bytových domů a vytápěných objektů by měli zkontrolovat vnitřní rozvody, jestli nejsou uzavřené kvůli případným letním opravám. Jejich uzavření by mohlo být jedinou příčinou, proč se zítra nebude v některých libereckých a jabloneckých domácnostech topit.