Více než dva týdny dělí občany České republiky od komunálních voleb. Redakce Jabloneckého Deníku připravila předvolební seriál, který představuje lídry jednotlivých stran a uskupení kandidující v Jablonci nad Nisou, a to podle abecedy.

Všem jedničkám na kandidátkách jsme položili v jednom okamžiku stejné otázky. Jejich odpovědi najdete postupně nejen na stránkách Deníku, ale také na www.jablonecky.denik.cz.

Na internetu Jabloneckého deníku jsme také připravili Hlasování nanečisto. V seznamu ZDE najdete všechna města a obce Jablonecka. V anketách, kde jsou uvedeni lídři stran a sdružení, můžete hlasovat, koho byste zvolili za starostu. Pokud vám jména nevyhovují a máte jiného kandidáta, uveďte jej do diskuse.
Hlasování za Jablonec nad Nisou a diskusi najdete ZDE

V prvním díle jsme představili jednotlivé lídry: Nesou kůži na trh, chtějí být starostou

Dnes odpovídá lídr Hana Dašková

Jaká část města je podle vás v nejzanedbanějším stavu, a proč?
Zanedbanější jsou okrajové části. Problémy čistoty a především bezpečí se ale týkají města celého.

Co vám ve vašem městě chybí?

Práce, funkční městská policie jako garant bezpečí občanů (nejen specialista na „botičky“), spokojené mladé rodiny i senioři a jistota, že se na úřadech měří všem stejným metrem.

Co byste udělala jako první v pozici starostky?
Poděkovala voličům a vrhla se do zametání před vlastním prahem: do auditů, prověřování hospodaření a dále zvažování cesty k levnějšímu teplu, zkoumání potřebnosti projektu Slunečních lázní …

V jakém okamžiku byste prohlásila z pozice starostky, že jste spokojená?
Jedině při naplnění všech cílů v okamžiku mého odchodu z této funkce. Moment zahledění se do vlastní spokojenosti znamená totiž jednoznačnou stagnaci v dalším snažení.

Kolik hodin týdně chcete jako starostka pracovat?
Kolik bude třeba. Považuji post starosty za poslání, nikoli hodinový úvazek.

Koho byste k sobě do úřadu starostky pozvala jako prvního?
Zástupce občanských sdružení, uskupení, která mají plány na oživení trhu práce a průmyslu, zástupce Rýnovické energetické a všechny občany, kteří mají co říci ke zlepšení života v našem městě.

Jak snášíte kritiku?
Je-li míněna konstruktivně, jsem schopna přemýšlet, zvažovat. Pokud je myšlena rýpavě, mám dost jedovaté ostny!

Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
Nemám potřebu nikoho kopírovat, vždycky jsem používala svoji hlavu. Také se musím zpovídat jen svému svědomí.

Jaké schopnosti vašich konkurentů byste ráda měla?
Určitě ne hroší kůži některých z nich! Nechci mít schopnosti svých konkurentů. Jsem sama sebou, ačkoli zkušenosti od skutečně moudrých lidí čerpám ráda a s pokorou.