Jubilejní dvacátý ročník Benátské noci navštíví maximálně dvacet tisíc lidí. „Benátská noc bude ve znamení dvojek a dvacítek. Rok 2012, dvacátý ročník, poslední červencový víkend je od 27. do 29. července,“ vysvětlil Pavel Mikez, hlavní organizátor.

„Vyzkoušíme to a pokud se to osvědčí, strop necháme. Kapacita areálu byla i v minulých letech limitována, byť na třicet tisíc návštěvníků,“ doplnil Mikez.

Již nyní pořadatelé oslovili několik opravdu hvězdných jmen, první z nich by měla být potvrzena již v průběhu podzimu. „Vystoupí i dosud největší kapela v historii festivalu,“ sdělila Johana Turnerová, PR manažerka festivalu.

O jakou kapelu organizátoři usilují, nechce nikdo prozradit. „Řeknu jen, že ta velká kapela, kterou chceme přivézt, má vcelku jasné podmínky ohledně kapacity areálu, takže se s ní bude ještě pravděpodobně hýbat,“ podkryl opravdu jen lehce roušku tajemství Mikez. A tak zbývají zatím jen spekulace.

První vstupenky

Již včera, 1. září, šla do prodeje první emise vstupenek na 20. ročník Benátské noci. „Jedná se o omezenou sérii, když ta čítá dva tisíce kusů za výhodnou startovací cenu osmi set devadesáti korun,“ přiblížila Turnerová.

Tradičně se poté ceny vstupenek v průběhu roku zvyšují až po koncovou cenu, kterou návštěvník zaplatí přímo na místě. Cena lístku na proběhlý ročník Benátské noci se vyšplhala na čtrnáct set.

Přípravy již nyní

Během podzimu se toho kolem festivalu má stát hodně. „Začínáme řešit úpravy areálu, když chceme rozvést vodovodní řád, kvůli sprchám. Problémy nastaly na přístupové cestě k areálu, kterou blokovalo mnoho stánků. čekají nás jednání s obcí. Je toho dost,“ popsal Mikez.

Organizátoři chtějí na úpravy areálu získat i granty.

Devatenáctý ročník festivalu Benátská noc ovlivnilo počasí, když pátek a sobota propršely a areál se změnil v bahniště. Kvůli bezpečnosti organizátoři zrušili nedělní program.