Po celý týden bude v Jizerkách panovat pravé zimní počasí. Pondělí ještě bude oblačné, teplota slabě pod bodem mrazu a sem tam se může objevit nějaká ta sněhová vločka. Ale již v noci na úterý začne postupně sněžit. Sněžení nebo sněhové přeháňky se bude vyskytovat až do úterního večera, případně středečního dopoledne. Mělo by napadnout okolo 10 cm sněhu, ale nedá se vyloučit, že na hřebeni to bude i více.

Během úterního dne se teploty dostanou k nule a v nižších partiích Jizerek i velmi slabě nad nulu, takže sníh bude vlhký, ale dá se předpokládat, že v úterý k večeru, případně ve středu už to snad tedy opět bude na pěkné pozdně listopadové sklouznutí.

Od středy sněžení postupně ustane, ale bude se opět ochlazovat, a tak teploty zůstanou až do konce týdne po celý den pod bodem mrazu. Další významnější sněžení je zatím ve výhledu na víkend a počátek příštího týdne, ale to si ještě upřesníme, každopádně i výhled na delší časové období zatím vypadá, minimálně pro horské oblasti, velmi dobře, tak snad to tak vydrží co nejdéle!

Tým Českého hydrometeorologického ústavu.