Vedení města Jablonec vyčlenilo dvacet milionů korun na letošní zimní údržbu. Pokud bude zima stejně mírná jako v minulých dvou letech, vrátí se peníze zpět do rezervy města.

Letos pracovníci Technických služeb Jablonce (TSJ) uklidí sto osmdesát devět kilometrů vozovky a téměř čtyřicet dva kilometrů chodníků. „Délku udržovaných chodníků jsme rozšířili oproti loňskému roku o tři kilometry,“ zmínila mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová s tím, že provedené změny vyplynuly ze zkušeností z loňské zimy a z žádostí občanů a firem.

„Nově byly zařazeny například komunikace k domkům u nádrže Novoveská,“ dodala tisková mluvčí Jana Fričová.
Jablonecký místostarosta Lukáš Pleticha potvrdil, že se jim plán zimní údržby z posledních let osvědčil, tak nebylo zapotřebí jej zvlášť obměňovat.

Navíc zimní údržba bude doplněna o plán kalamitní. „Ten bude prakticky nadřazen plánu zimní údržby. Pokud bude potřeba a nastane kalamita v dané části města, upustí se od plánu zimní údržby a použijí se ihned prostředky, aby se zabránilo krizovým situacím,“ vysvětlil jablonecký starosta Petr Tulpa s tím, že v čele kalamitního plánu bude on sám.

Pracovníci jabloneckých Technických služeb, pokud budou sněhové podmínky, začnou se zimní údržbou prvního listopadu. Ta potrvá až do konce března.
„Plán zimní údržby s mapou bude jako příloha v každém Jabloneckém měsíčníku,“ dodala Fričová.

Pro srovnání. V roce 2005 měli pracovníci TSJ na starosti sto padesát kilometrů vozovky a ve stejném roce třicet kilometrů chodníků.