V Jablonci do dnešního rána napadlo 12 cm sněhu. „Situaci spolu se správou komunikací monitorujeme a v případě jakékoli změny jsme připraveni operativně svolat Komisi zimní údržby i během víkendu,“ říká náměstek primátora pro ekonomiku Štěpán Matek. Zatím stále platí, že komise se k vyhodnocení a případnému odvolání kalamitního stavu sejde v pondělí 14. ledna v 8 hodin ráno. Komise se skládá ze zástupců města, technických služeb, policie, provozovatele MHD, zástupců krajské správy silnic i hasičů.

Situace ve městě se zlepšuje, plné nasazení všech zúčastněných je vidět. I přes odstranění sněhových závalů jsou ale některé chodníky schůdné obtížně a s opatrností. Podle Lucie Holubové z TSJ bude dnes dopoledne technika pracovat na zprůchodnění chodníku v Rychnovské ulici (úsek IMP a dolní škola) a na noc jsou naplánovány odvozy sněhu z horní části Rychnovské ulice.

Během víkendu pracují technické služby včetně dodavatelů na plný výkon. V pohotovosti jsou i pracovníci VPP, ti by měli případě potřeby uklízet hlavně kolem stanovišť s kontejnery na separovaný odpad. Na sídlišti ve Mšeně včera pomáhali s odstraňováním sněhu dvě šestičlenné skupiny odsouzených osob. "Šla jsem kolem nich, nebyl to ale zrovna příjemný pocit," řekla Klára Nováková z Jablonce.

Na pondělí Věznice Rýnovice přislíbila dalších 18 lidí, technické služby je využijí na sídlištích.

Parkovací automaty ve městě zůstávají vypnuté, a i nadále žádá radnice řidiče, aby v maximální možné míře usnadnili práci úklidové technice. Upozorňují také, že sníh, kteří lidé shodí se střech na chodník, jsou povinni si uklidit.