Nový šéf jablonecké Městské policie Bohumír Doležal je přesvědčen, že další kamery Jablonec potřebuje. Je to pro něj vedle náboru nových lidí prioritní úkol na příští rok.
Jen inovace stávajícího kamerového systému a nákup dalších by přišla na patnáct milionů korun. Starosta Petr Tulpa tvrdí, že potřebné peníze mají šanci získat od Evropské unie.
„Současný systém s osmi kamerovými očky je už technologicky zastaralý a počet by se měl rozhodně rozšířit,“ potvrdil záměr starosta Tulpa. Počítají s nákupem dalších jedenácti kusů a mají i představu, ve kterých lokalitách by měly být umístěny.
Například u přehrady si kameru žádá skupina mladých lidí v souvislosti s letní tragédií, kdy tu utonul chlapec. Námitky, že opalujícím lidem se kamera líbit nebude, starosta vyvrací: „Prioritně nejde o pláž, ale hladinu a hráz.“
Hrázný Jiří Chmelař by dohled kamery v této oblasti uvítal: „Hlavně na hráz a park pod ní. Každou chvíli tam „úřadují“ sprejeři na domku, dveřích i kamenech.“ Pláže dohled nepotřebují. „Tam je hodně lidí jen minimum z roku,“ dodal.
Rozšíření systému by mělo být hlavně do problémových lokalit, k velkým parkovištím a výjezdům z města. Pokud město nezíská dotace, peníze v rozpočtu na kamery nenajde.