Kamerový systém na území Tanvaldska se rozšiřuje. Nově dodavatelská firma instaluje další kamery v Kořenově, Horním Polubném a Souši.
Se stávajícími kamerami v Tanvaldu a Desné tak vznikne ucelený primární uzavřený okruh, jehož prvotním úkolem je prevence proti krádežím motorových vozidel.
„Ale daří se objasňovat i jinou trestnou činnost. Setkali jsme se i s případem, kdy nám lidé nahlásili fyzické napadení popisem události, které se po zhlédnutí záznamu z kamer ukázalo jako nepravdivé,“ uvedla Ludmila Knopová, mluvčí jablonecké policie. Nedávno se podle záznamu z kamery podařilo zadržet pachatele, který napadl a okradl místní obyvatelku. Systém využívá i přenosnou kameru, jež se může nasazovat v místech a čase, kdy hrozí problémy.
Kamerový systém se osvědčil i podle starosty Tanvaldu Petra Poláka. „Policii systém určitě pomáhá. Rozhodli jsme se do třetí etapy zahrnout i sídliště Na Výšině,“ řekl Polák.
Třetí etapa, plánovaná na příští rok, zahrne i dosud nemonitorovanou Smržovku. Kamery budou zabírat obě náměstí a křižovatku na Maxov. „Chceme mít dohled nad poberty a neukázněnými návštěvníky diskotéky. A omezit vandalství,“ uvedl Marek Hotovec, starosta Smržovky. Systém plní i odstrašovací funkci.