Celkově si budou voliči v Libereckém kraji vybírat z 250 kandidátů 18 politických stran a hnutí.

Nejstarším kandidátem je devětasedmdesátiletý profesor liberecké univerzity Zdeněk Kovář, který je s číslem 14 na kandidátce KDU-ČSL. Nejmladším kandidátům v Libereckém kraji je 23 let, jeden z nich - Robin Hisem, je lídrem kandidátky strany Stop. Je student stejně jako třiadvacetiletá Adéla Halounová, která je číslem sedm Pirátské strany.

Mezi kandidáty mají už tradičně drtivou převahu muži, kterých je 190. Žen kandiduje jen 60, což představuje 24 procent kandidátů. To je pod celostátním průměrem. Celkově se v Česku uchází o křeslo ve sněmovně 5053 kandidátů, z toho 27 procent tvoří ženy. V Libereckém kraji předložilo kandidátky 18 stran a hnutí stejně jako před čtyřmi lety. Tehdy ale bylo kandidátů o 20 méně. Plnou sedmnáctičlennou kandidátku předložilo 11 subjektů, na kandidátce Národní prosperity je jediný kandidát.

Podle bleskového průzkumu agentur SC&C a STEM pro Český rozhlas (ČRo) by teď v Libereckém kraji vyhrála volby ČSSD s 25 procenty hlasů, o tři procenta méně by měla ODS, 16 procent hlasů by získala strana TOP 09. Podle volebního modelu by se do sněmovny dostaly ještě Věci veřejné s 11,5 procenta hlasů, KSČM by získala devět procent a Strana zelených pět procent.

V malém Libereckém kraji ale k zisku křesla ve sněmovně pětiprocentní podpora voličů nestačí, musí být více než dvojnásobná. V roce 2006 vyhráli volby do PS v Libereckém kraji občanští demokraté se ziskem 38,81 procenta odevzdaných hlasů, kteří získali čtyři mandáty. Pro ČSSD na druhém místě, se rozhodlo 29,31 procenta voličů, což straně zajistilo tři křesla, a jeden mandát získali komunisté, které volilo 11,51 procenta voličů. Své hlasy tehdy odevzdalo 62,35 procenta voličů, v roce 2002 jich bylo jen 55,83 procenta.