Jablonec má v kraji druhý nejvyšší podíl právnických osob a druhý nejvyšší podíl malých a středních firem a nejvyšší přírůstek obyvatel. Město boduje svými webovými stránkami, které byly z hlediska přívětivosti a obsahu pro podnikatele hodnoceny jako vůbec nejlepší v kraji.

V testu elektronické komunikace se magistrát umístil na 3. místě, v kritériu rozsahu úředních hodin si drží od loňského roku druhé místo. Jablonec se může pochlubit třetím místem v podílu výdajů věnovaných na veřejnou dopravu.

„Jednoduše podnikatelé mají v Jablonci na růžích ustláno a městu patří zaslouženě titul Město pro byznys Libereckého kraje,“ hodnotí David Pavlát z analytické agentury Datank, která zpracovává srovnávací výzkum ve všech 205 obcích s rozšířenou působností a v městských částech Prahy.

„Umísťujeme se standardně na špici, ale první místo má svou hodnotu. Jsem rád, že to není jen o dálnici, ale také o dalších parametrech, které můžeme přímo ovlivnit. O komunikaci a vstřícnosti úřadu směrem k podnikatelům,“ okomentoval vítězství primátor Jablonce Petr Beitl.

Železný Brod drží stříbro, Liberec si z loňské bramborové medaile polepšil a vyhoupl se na třetí příčku.