Sportovní hala, sauna, plavecký bazén, zimní stadion, atletická hala i stadion. To jsou jablonecké instituce, kde budou moci rodiny nově sbírat samolepky za vstupy. Při každé desáté návštěvě má její držitel volný vstup.

„V praxi to vypadá tak, že na šestici sportovišť zařazených do projektu devětkrát dospělí s dítětem zaplatí vstup a na ten prémiový si mohou vybrat cokoli z nabídky," vysvětlil při představení projektu náměstek primátora Pavel Svoboda.

Hlavním cílem je přitom přivést ke sportování celou rodinu. „Říkáme, že každá karta platí pro minimálně jednoho dospělého s dítětem, ale stejně tak mohou přijít dva dospělí a dvě děti a dostanou tak dvě známky, které si budou moci vlepit do připravených políček na kartě," dodal.

S KARTOU MŮŽETE VYHRÁT VĚCNÉ CENY

Všechny slevy se váží na individuální vstupné, nikoliv na permanentky. Dalším plusem pro všechny zapojené rodiny je kromě desátého vstupu zdarma i to, že řádně vydané karty se minimálně dvakrát ročně zařadí do slosování o věcné ceny.

I proto se musí držitelé registrovat. Pokud se do projektu chcete zapojit, stačí si první kartičku vyzvednout právě na jabloneckém magistrátu. „K registraci je třeba nahlásit pouze jméno a příjmení," upozornil Jan Štol z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, jenž má jabloneckou prorodinnou politiku na starosti. Kartičku si můžete vyzvednout přímo u něj, případně Simony Huškové.

Na každém sportovišti přitom můžete se svou ratolestí vyzkoušet typicky rodinný sport. „V Městské sportovní hale je to například badminton, případně stolní tenis. Samolepku však získáte i v plaveckém bazénu a stranou nezůstaly ani atletické areály na Střelnici," zmínil část nabídky jednatel Sport s.r.o., Milan Matura.