K volbám ve volebním obvodě 35 přišlo 44,38 procenta oprávněných voličů. Zeman získal 34,31 procenta hlasů. Navíc měl takřka nejvíce hlasů ze všech kandidátů v republice. Předběhl ho jen Jiří Čunek kandidující na Vsetínsku, který místo v Senátu obhájil hned v prvním kole.

Michaela Tejmlová, jablonecká zastupitelka za Změnu pro Jablonec získala 10 505 hlasů, což je 22,21 procenta.

Na třetím místě skončil kandidát ANO 2011 Josef Chuchlík, dále pak Pavel Žur za Novou budoucnost pro Liberecký kraj, Michal Švarc za SPD, Jindřich Berounský za ČSSD a úplně na chvostu prvního kola Šárka Kalvová s necelými pěti procenty hlasů.
Jaroslav Zeman až takový úspěch nečekal, souboj o křeslo ale zdaleka nepokládá za rozhodnutý. „To, co bylo v prvním kole, je pryč a druhé kolo začne zase od nuly,“ popsal.
Nic převratně jiného do druhého předvolebního kola ale nechystá. „To se nedá. Navíc mám práci na obci, na firmě,“ narazil i na fakt, že vede známou továrnu na dřevěné hračky Tofa Albrechtice.

Jeho soupeřka pro druhé kolo senátních voleb Michaela Tejmlová znovu vyrazí do ulic mezi lidi. „Kontaktní kampaň se vyplatila,“ vysvětlila.

I v dosavadní kampani narážela na fakt, že její rival – Jaroslav Zeman, chyběl na více než 40 procentech hlasování Senátu. „Pokud se stanu senátorkou, žádnou jinou funkci hledat nebudu, zůstala bych jen v jabloneckém zastupitelstvu,“ doplnila Tejmlová.

Druhé kolo proběhne za týden - tedy 12. a 13. října.