Ani jeden z táborů by se neměl tomu druhému posmívat. Někdo poslouchá kázání v kostele, jiný objímá stromy v lese, další si nechá věštit podle čísel, hvězd a nebo z karet.

Do Jablonce na soukromé pozvání přijela kartářka z Věštírny Květy Fialové. Janka Leana Beláková si na nezájem rozhodně stěžovat nemohla. Spíše naopak.

Věštírna Květy Fialové funguje na internetu. Jak?
My jsme připraveni na webových kamerách, takže nám klient zavolá a přes internet vidí výklad karet. Nemusí jet nikam za kartářkou, ale zavolá na telefonní linku a celý výklad karet vidí přes webovou kameru.

Není to lepší, když je člověk přímo v osobním kontaktu. Vidíte si z očí do očí a cítíte se?
Přes telefon jsem s tím člověkem propojena energeticky, tak je mi de facto jedno, kde se ten člověk nachází. Pokud je se mnou v užším kontaktu, přímo u mě, tak se samozřejmě lépe pracuje. Ale nic to nemění na tom, jaký je výsledek v kartách. Karty pracují s energií a energie je stejná, zda sedí člověk naproti u jednoho stolu nebo jest-li mi volá z dvě stě kilometrů vzdáleného místa.

Prodíráte se kyberprostorem a tam je jiné energie, která vám stojí v cestě, docela dost. Máte nějakou pomůcku, jak to odblokovat, abyste měla ten kanál přímý?
Když vykládám karty, tak jsem propojena s energií reiki a s tou pracuji. Jsem vnímavější na všechny energie. Dokážu se napojit na energii daného konkrétního člověka, se kterým zrovna hovořím a pracuji. Tam je prostor čistý, mě neruší energie okolo. Při výkladu přes telefon je vždy záchytným bodem datum narození. To o člověku hodně vypovídá.

Věnujme se přímo Květě Fialové. Ona má výborný a zřejmě již vyřešený vztah mezi muži a ženami. Také výborně popisuje vztahy mezi nimi. Ale jak je to při vykládání karet, pro muže, pro ženy? Je v tom rozdíl? Jak to vnímáte vy?
Když vykládám karty, tak je mi úplně jedno, zda přede mnou sedí muž nebo žena. Energie nemá pohlaví, muži i ženy řeší naprosto stejné problémy. V jádru je řešení vždy stejné.

Dostaňme se vašim začátkům. Kdy jste se dostala do kontaktu s kartami. Předpokládám, že jste si je sama nechala vyložit. Co bylo největším překvapením a kdo vám ty karty vykládal?
Úplně odmalička, když jsem začala vnímat okolní svět, mě zajímaly věci, které jsou mezi nebem a zemí, kartáři a jak to vlastně funguje. To jsem začínala zjišťovat jako malá. Moje úžasné okolí mě vždy říkalo, jaké to jsou hrozné blbosti.

Ke kartám jsem se dostala celkem v nedávné době, kdy jsem začala řešit svůj vlastní život. Dostala jsme se na takové rozhraní života, kdy člověk neví kudy kam, co by měl dělat, ale ví, že má něco změnit. Nejdřív jsem začala pracovat na osobním růstu, kde mi byly doporučeny léčivé energie, tam jsem se dostala k reiki.

Postupně mě oslovila čísla, protože ta vám řeknou strašně moc. Pak přišla nabídka z Věštírny Květy Fialové, ale tam čísla nestačila právě kvůli webovým kamerám. To byl takový impulz: když se tím zabýváš, proč se nenaučit mluvit s kartami, ať ti ty karty pomohou. První kartářka, u které jsem byla a moje učitelka do budoucna, s kterou jsem úzce v kontaktu, je paní Ladislava Písnička Svobodová. To je úplně úžasná osoba a naprosto úžasná kartářka.

Ohlasy:

Olga – Hlavně jsem chtěla vědět věci kolem mého podnikání. Vím, že něco není dobře. Karty mi prozradily, že mi v cestě stojí člověk, který se tváří jako přítel, ale chce osobní prospěch na můj úkor. Dokonce kartářka přesně klasifikovala, kde jsme se potkali. Dala jsem si jedena a jedna dohromady, zapřemýšlela o jeho chování. Ano všechno, co udělal nebylo pro dobro naší firmy. Dám si na něj pro příště větší pozor.
Lenka – Podívám–li se na věc ze zcela pragmatického pohledu, tak kartářce sami, aniž bychom k ní promluvili, dáváme o sobě řadu informací. Jde především o řeč těla, mimoděk prohozená slova s kamarádkou při příchodu a třeba i náhodným sdělením, co děláme za profesi. Co máme na sobě také ledacos prozradí. Kartářky, a nejen ty, musejí být velmi empatické a vnímat nás, zájem o psychologii je dám samo sebou. Bez těchto atributů se neobejdou. Myslím, že by se řada lidí divila, pokud by o tématu hovořila s velmi schopnými personalistkami. To je jedna strana mince. A ta druhá? Prostě jsou schopny toho, co jiní v sobě nikdy neobjeví.
Rita – Zajímaly mne osobní věci. Karty, myslím, prostě nelžou. Odkryly hodně. Kartář je psycholog. Ten správný umí naťuknout věci a ukázat vám pohled z druhé strany. Upozorní vás na chybu, o které sice víte, ale třeba si ji nechcete připustit. Můžete na to změnit náhled a pak přijdou ty změny.