Do zlatova vypečená husička se zelím a knedlíkem se stává opět stále populárnějším pokrmem ve spojitosti s datem 11. listopadu. Jde o návrat ke kořenům, nebo jsme přejedeni exportovanými recepty a chceme si dopřát tradiční českou kuchyni?

„Husa nebo kachna jsou poměrně těžší jídla, připravuji je už od sobotního večera pomalým pečením, pokud mají být v neděli k obědu. Tak trochu podle mne patří spíše k podzimu,“ řekla k tématu oslovená Jablonečanka. Neumí si představit husí stehno, zelí a knedlík, když je venku v létě čtyřicet ve stínu. „Na 11. listopadu ale doma nelpíme a na šestinedělním adventním půstu také ne. Dáme si, když je chuť nebo příležitost,“ dodala.

Ilustrační foto
Svatomartinské víno? Čeká nás nejlepší ročník

MLADÉ VÍNO NA STŮL

První mladé víno vyrobily Vinné sklepy Valtice a pojmenovaly jej „Moravíno nouveau“. Bylo to v době okolo roku 1993. Z nesmělého začátku je nyní už tradice. Desítky zájemců o značku Svatomartinské víno v roce 2005 znamenaly 125 tisíc lahví. O pět let později se produkoval více než desetinásobek lahví od 97 vinařů. A letos? 105 vinařů, 379 různých vín ve 2 200 000 lahví těchto ovocitých, svěžích a příjemně pitelných vín.

Ruku v ruce s tím jdou restauratéři. Mají z čeho vybírat. Nejvíce, a to 162, bude tradičně bílých Svatomartinských vín. Odrůd Müller Thurgau bude 99. „S vůní a chutí převážně jemně muškátovou s tóny tropického ovoce a broskve,“ popisují vinařští odborníci. Ale pokud si dopřejete husu, jsou someliéři vyhranění konzervativci. Žádné mladé víno, ale plné a hutné Svatovavřinecké s koncentrovanými tóny švestkových povidel. „Alternativou může být výrazná a vyvážená Frankovka s džemovými a povidlovými tóny, jemnou svíravostí jeřabin a sladkými vjemy zralých lesních plodů,“ dodávají.

Vyhlášenými adventními trhy v Libereckém kraji jsou na Sychrově.
Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na listopad

HUSU V RESTAURACI

A jaký je zájem? Na vyhlášených místech velký. „Místa jsou už ale téměř rozebrána. Závazné rezervace přijímají na Prezidentské telefonicky či e-mailem,“ uvedla už před týdnem Milena Lánská. Husu tu mají na menu jen v sobotu. Už od pátku se servíruje husí menu v jablonecké restauraci Půlměsíc. „Chtěli bychom uspokojit zájemce až do neděle, nicméně to bude jen do vyprodání,“ doplnil Ivo Konečný, majitel restaurace.

Nezřídka jde o celé svatomartinské menu. Od kaldounu, přes paštičku na předkrm k hlavnímu jídlu, které může mít i jiné pojetí než maso, zelí knedlík. „Konfitovaná husa na pomerančích a rozmarýnu, zelí z červené řepy a knedlík canederli,“ představuje nabídku šéfkuchař jablonecké Restaurace 59. A na závěr? Pošírovaná hruška na červeném víně s ořechovou zmrzlinou…

Iuventus, Gaude!
Dětský sbor Iuventus, gaude! získal podporu Evy Pilarové

ODKUD JE TRADICE

Kořeny tradice svatomartinské husy ale hledejme ne u nás, nýbrž v Německu za vlády císaře Karla Velikého. Podle webového portálu České tradice lze prý nalézt spojitost mezi husou a Martinem ve dvou legendách. Podle první prý husy svým kejháním svatého Martina při kázání tolik rušily, že nyní za trest pykají na pekáčích. Druhá legenda praví, že svatý Martin před svou volbou biskupem pobýval v husníku, ale husy jej kejháním prozradily.