„Na začátku sezony roznášíme letáky s upozorněním na takové zloděje. Každý rok jsou krádeží desítky,“ vysvětlil velitel turnovského oddělení Policie České republiky Vladimír Studnička.
Zloději jsou schopni dokonce vykrást stan v noci, kdy v něm návštěvníci kempu spí. „Jednou jsme s kamarádkou spali a najednou slyším divný řezavý zvuk. Když se ozval po druhé, rychle jsem se posadil a bylo to na poslední chvíli. Někdo nám asi pět čísel nad zemí nařízl stan a já vstal, když už sahal po ledvince se všemi penězi i doklady, a než jsem stačil vylézt, utekl,“ vyprávěl svůj zážitek kempař Václav Vítek.
Čím dál víc se také množí krádeže z aut. „Zloděj hledá v autech mobily, foťáky i počítače. Doporučujeme takové věci v autech vůbec nenechávat,“ radí Vladimír Studnička.
„Případy krádeží řešíme tak jednou za deset dní. Zloději se zaměřují na dobře dostupná místa, větrané chatky a stany. My máme noční ostrahu, která je už několikrát vyrušila a pomáhá nám místní policie,“ řekl správce sedmihorského kempu Pavel Staffen.