„Do Harrachova míří naše skupina podruhé. V práci na úklidu lesa vidíme smysl i příjemnou změnu po čase v kanceláři. Líbí se nám tamní příroda, dojezdová vzdálenost z Mladé Boleslavi i báječné vztahy s vedením města, které nám pomáhá s organizací naší dobrovolnické akce,“ sdělila Magda Kořenovská za dobrovolníky.

Lokalita Ryžoviště se nachází na samém konci Harrachova pod Čertovou horou. Právě z Ryžoviště vedou turistické trasy na hřebeny Krkonoš, na Voseckou boudu, Zlaté návrší, Ručičky nebo Dvoračky. Dobrovolníci z řad zaměstnanců Škoda IT pomohou již podruhé uklidit les po polomech z roku 2021. Předmětem činnosti bude snášení klestu na hromady.

„Zájem automobilky o úklid v našem městě nás nejen velice těší, ale také nám pomáhá. Po zimě je na loukách, kde se v zimě lyžuje, tradičně řada drobných papírků, nebo nedopalků cigaret. Jsme rádi za všechny dobrovolníky, kteří nám pomohou je sesbírat. Pomoc Škodovky je obrovská, jedná se tradičně o největší úklidovou skupinu, která se k nám chystá,“ přiblížil starosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Dobrovolníci jsou důležití také pro Správu KRNAP. Ročně jich národnímu parku pomůže na 2 tisíce, a to z řad veřejnosti, nebo právě firem. „Dobrovolníci se stali nezbytnou součástí péče o naši přírodu. Naši zaměstnanci by při své běžné činnosti nestihli všechen úklid klestu, kůrovcových kalamit nebo odpadků. Všech si neskutečně vážíme. Spolupráce s automobilkou Škoda je dlouhodobá a těší nás, že kromě lokality ve Špindlerově Mlýně mají v posledních letech zájem také o Harrachov,” poděkoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.