„Od 1. ledna příštího roku se tak cena zvýší o zákonem nařízená čtyři procenta,“ informoval ředitel Kolejí a menz Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kračmar.


Za lůžko v pokoji bez přistýlky na vysokoškolských kolejích v Harcově tak studenti zaplatí nově 72 korun na místo současných šedesáti devíti. Pokud je v pokoji přistýlka, cena lůžka se zvýší ze současných 60 korun na 63 koruny za noc. Za přistýlku, která dnes stojí 55 korun, od ledna studenti zaplatí 58 korun.

A konečně v areálu Vesec se cena za noc zvýší ze 49 korun na 51 korun, tj. navýšení o 2 koruny za noc. I po tomto zdražení však bude cena za ubytování na libereckých kolejích nižší než na začátku roku 2006.

„Tehdy platili studenti za noc v Harcově 73 korun a ve Vesci 54 korun. Kolejné ale v polovině loňského roku univerzita zlevnila díky úsporám za teplo,“ uvedla tisková mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Do cen kolejného se prozatím nijak nepromítne ohlášené zdražení plynu, elektřiny nebo vody.

„Ceny stanovuje škola vždy na celý akademický rok. Zdražení energií se tak v růstu kolejného projeví až v příštím roce,“ doplnil Zdeněk Kračmar.
Technická univerzita v Liberci má k dispozici přes dva a půl tisíce lůžek na modernizovaných kolejích v Harcově, kde bude možné po rekonstrukcích rozšířit kapacitu o dalších 400 přistýlek. Vesecký areál nabízí studentům celkem 380 lůžek. Přistýlky se zde nenabízejí.