„Večer jdu na film do Radnice. Mám se prý teple obléknout," směje se dvaatřicetiletý Pavel z Jablonce.

Kino Radnice promítá v omezeném provozu, protože se protáhla rekonstrukce topné soustavy.

V kině tak běží příznačně jen festival Severský filmový podzim. Divák si tak užije severního podzimu jak na plátně tak na vlastní kůži.

„V sále bylo tak patnáct stupňů a s čajem se to dalo vydržet. Byl to nevšední zážitek," popsal jeden z diváků filmu Pozpátku, který tu promítali v pondělí.

Zaměstnanci kina ale mají připraveny pro návštěvníky propriety. „Diváci v kině dostávají horký čaj zdarma a můžou si půjčit deku. Vstupenky se prodávají pouze na balkon, kde je tepleji. K dispozici je tak pouze sto čtyřicet vstupenek," přiblížila Kateřina Nermuťová, zástupce vedoucí jabloneckých kin.

V kině Radnice se netopí již šest týdnů. Dobrá zpráva je, že už se oprava topení přece jen blíží k závěru. Přesto potrvá ještě dva týdny, než tu poprvé po více než dvou měsících zatopí. V sobotu 10. prosince.

Kromě vytopeného kinosálu se diváci mohou těšit i na nově očalouněné sedačky.

„Sedačky už o čalounění doslova žadonily. Pohodlné sezení je základem kvalitního filmového zážitku, takže se snažíme dělat vše, aby se u nás diváci cítili dobře." dodává Kateřina Nermuťová z jabloneckých kin.

Program kina bude vyloženě nabitý. Hned sobotu 10. prosince po obědě mohou zájemci vyrazit na pohádku Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, dále se na plátně objeví dlouho očekávané pokračování Anděl Páně 2. Poté následuje přímý přenos z MET, K. Saariaho: Láska zdaleka. Pro nespavé milovníky napětí je určena noční projekce filmu Underworld: Krvavé války. Velkým lákadlem bude pro diváky půlnoční premiéra nového dílu slavné ságy Rogue One: Star Wars Story. První šance jej vidět bude v noci ze středy 14. na čtvrtek 15. prosince.