Sto tisíc korun muselo loni město Železný Brod investovat do oprav devatenáct let starého kontejnerového vozu, který místní technické služby využívají pro převážení velkoobjemových kontejnerů. To se opět výrazně podepsalo na výdělku města z této služby, a proto padlo rozhodnutí o koupi nového vozu.

„Technickým službám půjčíme potřebných 1,8 milionu korun, které nám budou splácet – po čtyřiceti tisících měsíčně,“ konstatoval starosta Železného Brodu Václav Horáček.

Nejde o úplně nové vozidlo, to by totiž vyšlo na více než tři miliony a taková investice by se městu vrátila až po pětadvaceti letech. „Bude to čtyři roky starý vůz, který má sice něco najeto, ale na nákladní auto málo a investice se vrátí daleko rychleji,“ poznamenal železnobrodský starosta.

Hlavním důvodem k nákupu nového kontejnerového vozidla byl nepříznivý hospodářský výsledek. „Loni jsme mohli díky této službě vydělat tři sta tisíc korun, ale kvůli nutné stotisícové investici do oprav starého auta se výdělek o třetinu snížil. Počítáme s tím, že do oprav nového vozu budeme muset investovat až za několik let,“ řekl Václav Horáček.

Podle něj lidé z Železnobrodska službu přistavění a odvozu velkoobjemových kontejnerů hojně využívají. „Technické služby jezdí s kontejnery nejen v Železném Brodě, ale také v okolních obcích – celkem deseti. Díky tomu, že mají k dispozici hned dvacítku kontejnerů, je možné jich několik nechat na jednom místě i po více dnů,“ podotkl železnobrodský starosta.

V Technických službách města Železný Brod má město stoprocentní účast.