„Hlavním záměrem bylo kontrolovat chodce, zda dodržují pravidla silničního provozu při přecházení na přechodech pro chodce,“ uvedla Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie k akci, která měla za úkol řešit problémy ohledně dopravy.
Akce probíhala v době mezi 13. až 17. hodinou, postupně na třech místech. Začala ve Mšeně před Kauflandem, pokračovala na přechodu u Jablonexu a skončila v ulici Budovatelů u bývalých lázní. I když se v té době u přechodů vyskytovali příslušníci policie, dopustili se někteří z chodců přestupků. „Tři z chodců šli přes přechod na červenou nebo přešli silnici mimo přechod,“ upřesnila Ludmila Knopová s tím, že dva z provinilců patří do kategorie téměř seniorů a jeden je středního věku. Všichni tři si za svoji nedůslednost či uspěchanost odnesli od přechodů i blokové pokuty.
„Doufejme, že na ostatní chodce působila akce preventivně, a že budou i bez přítomnosti policistů chodit tak, jak mají,“ dodala Ludmila Knopová. Pokuta se může v podobných případech vyšplhat na pět set korun.