Sklář není jen sklář. Umí jezdit i za skoro nesplnitelným snem.

Nadace Preciosa představila trofeje, které vyrobila pro vítěze „Cesty za snem". Pro skláře však výrobou trofejí účast nekončí sedm z nich se totiž osobně 4. ročníku Handy Cyklo Maratonu zúčastní.

Preciosa podpořila projekt, který spojuje všechny děti a dospělé, handicapované se zdravými. Jedná se o závod, ve kterém půjde především o soudržnost a týmového ducha. Všichni zúčastnění se vydají na nonstop cyklomaraton trvající 111 hodin. Díky němu tak objedou celou Českou republiku. Společný cíl je ale pouze jeden motivovat a podpořit všechny ty, kteří v životě měli o něco méně štěstí.

Projekt má také podporu od krjaských špiček. Konkrétně radní Hana Maierová sama dobře ví, jaké je přestat ze dne na den chodit. „Je to životní situace, kterou nikomu nepřeji. Člověk potřebuje oporu zdravotních odborníků, ale i lidí okolo sebe. Proto podporuji veškeré podobné aktivity v rámci kraje stejně jako mí kolegové, kteří se do projektu zapojí jako aktivní cyklisté," říká Maierová.

ROZDÍLY? NE!

„My chceme bořit mýty, že něco nejde, že lidé něco nezvládnou. Proto mezi nimi neděláme žádné rozdíly mezi muži a ženami, ale i nevidomý, neslyšící nebo vozíčkáři. Našich aktivit se mohou zúčastnit opravdu všichni, proto říkáme, že naše závody jsou pro kohokoliv," komentuje projekt ředitel závodu a sám vozíčkách Heřman Volf.

Věří, že se letošního ročníku zúčastní ještě větší počet cyklistů, než tomu bylo minulý rok. Láká mimo jiné na nepoznané kouty České republiky, které jsou podle jeho slov ze sedla kola daleko krásnější, než si člověk myslí. „Každý se stále snaží vycestovat za hranice, ale my vám díky cyklomaratonu ukážeme, že i ta naše zem je nádherná," doplňuje Volf.

Samotný závod pak odstartuje 2. srpna z areálu Pražského hradu, odkud cyklističtí nadšenci vyrazí na trať dlouhou neuvěřitelných 2222 kilometrů. Při cestě dorazí do většiny velkých českých měst, ale také třeba do Bratislavy či Uničova, kde bude na cyklisty čekat Prémie Karla IV. 

AUTOR: Adéla Ježková