Školka v Jablonci má kapacitu 12 dětí. V současné době je ještě sedm míst volných. „Oficiálně se jedná o dětskou skupinu, kde se o děti starají tety. Zákonem je dané, že se maximálně o šest dětí stará jedna teta, pro sedm a více dětí jsou tety dvě,“ vysvětlila Aneta Reichmannová, která chod školky Elánek zajišťuje.

Školku najdete v ulici Stará Osada. „Jedná se o koncept dětských skupin, který jsme převzali od našich přátel z Brna. Ti úspěšně provozují již několik Elánků. Jsem ráda, že prostory, kde jsem vyrůstala, dostanou nový smysl a budou dělat radost i dalším dětem,“ uvedla na svém facebookovém profilu bývalá hvězda biatlonu Koukalová.

Pod rouškou nejsou v těchto dnech jen zaměstnanci nemocnice, včetně primáře Jaromíra Honse (na snímku), pod ochranou vrstvou se zatím skrývá i samotná budova psychiatrie, která prochází zásadní rekonstrukcí.
Krajskou psychiatrii otevřou zřejmě v lednu. Rekonstrukce nabrala zpoždění

Své dítě do moderně vybaveného zařízení se zahradou můžete umístit, na jak dlouhou dobu chcete. Můžete si vybrat osmi- nebo šestihodinovou variantu a zvolit kolik dní v týdnu budete služby dětské skupiny využívat. Protože se jedná o soukromé zařízení, musíte počítat také s tím, že za služby zaplatíte podle toho, na kolik dní v týdnu dítě do školky umístíte.

Pokud například vyberete variantu, že dítě v květnu navštíví školku celkem osmkrát po šesti hodinách, zaplatí rodiče za hlídání čtyři tisíce sedm set korun.

Elánek je moderní koncept vedení soukromých školek a jeslí, které vychovávají zdravé, schopné, kreativní a sebevědomé děti. Vznikl v Brně a po republice má 11 poboček. Děti naučí vše, co potřebují vědět. Nechybí ani výuka anglického jazyka. Dále se učí hrát na hudební nástroje, výtvarně se rozvíjí a zdokonalují ve sportu.

Zápis dětí na základní školu
Zápisy probíhají bez dětí. Školy je prvňáčkům vynahradí

Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí. Tety, které pečují o děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně – zdravotní vzdělání, či absolvovaly program Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Každá provozovna má vlastní zahradu či prostornou terasu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň i poznávat přírodu nebo si vypěstovat vlastní zdravou zeleninu.