Po opravě místního koupaliště volají obyvatelé Lomnice nad Popelkou. V nádrži chybí čistička vody a výměnu by zasluhovala i stará betonová vana. Město má nápravu v plánu. Všechno se ale točí okolo peněz.
Koupaliště má za sebou jednu z nejhorších sezon. Velké náklady padly na bazénovou chemii a likvidaci následků lednového řádění orkánu Kyrill. Vichřice se negativně podepsala na vnitřních i venkovních prostorách areálu. Od loňského roku klesla návštěvnost koupaliště o více než pětačtyřicet procent.
„Potřebovali bychom tu pořádné koupaliště. Nějaké větší opravy vyžadovalo už tak před deseti lety,“ řekla jedna z obyvatelek Lomnice nad Popelkou Eva Bradlecová.
Radnice smetla ze stolu odvážný záměr předchozího vedení města, jehož součástí bylo rozšíření areálu, vybudování vodních atrakcí, nových sportovních hřišť i ohřívadla vody. Náklady se pohybovaly v desítkách milionů korun.
„S tímto záměrem nepočítáme. Jednak byl velice finančně náročný a v mnoha směrech i obtížně realizovatelný. Pro rozšíření areálu by se musely vykoupit i okolní pozemky a mnozí majitelé žijí za hranicemi, takže jsou těžko dostupní,“ řekl lomnický místostarosta Josef Šimek.
Záměrem současného vedení města je zachovat koupališti přírodní ráz, kterým je proslulé. Rozhodnutí nepokračovat v myšlence na extrémní přebudovaní koupaliště vítají i místní. „Právě přirozený vzhled byl hlavní předností koupaliště. Do aquaparku lidé mohou jezdit jinam,“ míní Markéta Kobrlová z Lomnice.
Konkrétní termín opravy město zatím nemá. „Bylo by potřeba vyměnit starou betonovou vanu a pořídit novou čističku vody. Zatím se koupaliště musí napouštět několikrát během léta. Ještě ale nemáme žádný přesný termín, kdy by se koupaliště mohlo opravit. Všechno je otázka peněz,“ dodal místostarosta Josef Šimek.