Kvalitu koupacích vod pravidelně sledují krajské hygienické stanice. Jedná se o vybraná místa, kde se očekává více lidí, kterých je téměř 200 v republice. Výsledky testování vody, které probíhá minimálně jednou měsíčně, najdete na interaktivní mapce na webu koupacivody.cz. Kvalita je jednoduše znázorněna pomocí pětistupňové škály.

GrafikaZdroj: Deník

Tipy na koupání z Jablonecka

Vodní nádrž Mšeno (Jablonec nad Nisou)

Jablonecká Přehrada je místem celoročního sportování všeho druhu. Nachází se v příjemném přírodním prostředí a zároveň je součástí města. Volná vodní plocha nabízí koupání na několika písčitých nebo travnatých plážích, vstup do vody je pozvolný i strmý. Uprostřed vodní nádrže jsou umístěny vodní pontony.

V okolí přehrady jsou upravené cesty pro pěší výlety i značené cyklostezky a dětský koutek s prolézačkami. Vodní nádrž leží v turisticky zajímavé oblasti Jizerských hor. Vybudována byla na počátku 20. století, aby chránila obyvatele před povodněmi.  Zděná hráz a náspy s cestami dělí nádrž na tři části.

Do přehrady ústí přívodní štoly z Bílé Nisy a z Lužické Nisy.V bezprostřední blízkosti se nacházejí běžecké trasy, kurty na plážový volejbal, dětské prolézačky, veřejné ohniště, venkovní fitness a betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal, množství stánků s občerstvením a několik restaurací. Milovníci vodních sportů mohou využít nabídky půjčoven paddleboardů. Vstup na pláže a hřiště není zpoplatněn. V letní sezóně jsou zdarma k dispozici toalety a venkovní sprchy.

Maškova zahrada (Turnov) 

V „zahradě“ se lze rekreovat denně od 9 do 20 hodin. Nalézá se zde víceúčelový bazén, dětský bazén, skluzavka KAMIKAZE o délce 23,17 m a 92 metrů dlouhý tobogán. Kromě koupaliště mohou návštěvníci využít i okolní plochy areálu. Je zde skatepark, in-line dráha a dětské hřiště. Letos zde navíc vznikne také pumptracková dráha.

Pro letošní rok připravili v Maškově zahradě novinku, kterou budou animační programy. Ty budou připraveny ve spolupráci s centrem volného času Žlutá ponorka Turnov. V případě nepříznivého počasí se koupaliště operativně zavírá. O případném zavření vždy informuje provozovatel na webových stránkách a na Facebooku.