Minulý pátek vystoupil před publikem na mezinárodním festivalu rekordů v Pelhřimově. A co ho k tomu vedlo?

Bradáč, který se nyní naplno věnuje hlavně kouzlům, nedávno zjistil, že jeho seznam 25 rekordů v Guinnessově knize má trhlinu. Postaral se o ní britský eskapolog Roslyn Walker. Překonal Bradáčův rekord na nejvíce úniků z policejních pout za jednu hodinu.

Původní rekord z roku 2002 (301 úniků) Zdeněk vloni vylepšil na 627 úniků, avšak na konci letošního dubna ho Brit překonal o 50 úniků. Jeho radost však netrvala dlouho, protože se Bradáč rozhodl rekord 677 úniků překonat a vzít si ho tak při první příležitosti zpět.

Vybral si pelhřimovský festival rekordů, kterého se zúčastnil již po páté v řadě. A podle očekávání potvrdil pověst nejrychlejšího eskapologa na světě. Brita překonal o 119 úniků. Celkem tedy za jednu hodinu dokázal provést 796 úniků z pout a vládne této disciplíně dál.

„Od února jsem si dal s rekordy přestávku a nepřerušil bych ji snad ani kvůli festivalu. Jakmile jsem ale viděl, že někdo překonal můj rekord, touha být zase nejlepší ve mně převládla a trénink jsem rozjel na plné obrátky. Techniku jsem poměrně rychle oprášil,“ řekl Zdeněk Bradáč.

Doplnil, že úspěch rekordu nezávisel jenom na něm, ale také na jeho asistence, která mu po celou hodinu pouta nasazovala. „Moje asistentka a zároveň i přítelkyně Kristýna Jonáková předvedla bravurní výkon. Nikdo mi nikdy pouta nenasazoval rychleji. Jsem ji velmi vděčný za pomoc a podporu,“ dodal eskamotér.